Resultat IK Vikings ungdomsspel 30/8 2015

   IK Viking arrangerade på Hagforsvallen
 
    P14 100 M      
1Leo Johansson -01IFK Kristinehamn15,08

    P14 LÄNGD      
1Leo Johansson -01IFK Kristinehamn4,10

    P14 SPJUT 600      
1Leo Johansson -01IFK Kristinehamn16,83

    P13 80 M      
1Viktor Palmén -02Karlskoga FIF10,98
2Elias Landberg -02IFK Sunne11,21
3Jonny Otter -02Karlskoga FIF12,44
4Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF12,68

    P13 600 M      
1Viktor Palmén -02Karlskoga FIF1.52,82
2Elias Landberg -02IFK Sunne1.56,63
3Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF2.19,39
4Jonny Otter -02Karlskoga FIF2.20,82

    P13 LÄNGD ZON      
1Viktor Palmén -02Karlskoga FIF4,68
2Elias Landberg -02IFK Sunne4,45
3Bamse Fredriksson -02Säffle FIK4,37
4Ludvig Ehne -02IK Viking4,08
5Jonny Otter -02Karlskoga FIF4,01
6Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF3,96

    P13 SPJUT 400      
1Jonny Otter -02Karlskoga FIF29,39
2Ludvig Ehne -02IK Viking28,19
3Bamse Fredriksson -02Säffle FIK25,52
4Viktor Palmén -02Karlskoga FIF24,40
5Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF17,74

    P12 80 M      
1Vilmer Jonsson -03Karlskoga FIF12,91

    P12 600 M      
1Vilmer Jonsson -03Karlskoga FIF1.57,23

    P12 LÄNGD ZON      
1Vilmer Jonsson -03Karlskoga FIF3,55

    P12 SPJUT 400      
1Vilmer Jonsson -03Karlskoga FIF13,42

    P11 60 M      
1Kasper Walan -04Kils AIK9,90
2Pascal Sakalakis -04IK Viking10,67

    P11 600 M      
1Kasper Walan -04Kils AIK2.06,90
2Pascal Sakalakis -04IK Viking2.22,11

    P11 LÄNGD ZON      
1Kasper Walan -04Kils AIK3,85
2Pascal Sakalakis -04IK Viking3,23

    P11 SPJUT 400      
1Kasper Walan -04Kils AIK24,29
2Karl Johansson -04Kils AIK22,31
3Pascal Sakalakis -04IK Viking14,07

    P10 60 M  HEAT 1    
1Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF10,09Final
2Amadeus Frankert -05Säffle FIK10,19Final
3Arvid Johansson -05Karlskoga FIF10,31Final
4Adam Nilsson -05IFK Kristinehamn11,29

    P10 60 M  HEAT 2    
1Samuel Gustafsson -05Säffle FIK10,61Final
2Linus Ryen Blåder -05Kroppa IF10,83Final
3Hugo Olsson -05IK Viking11,21Final
4Gabriel Kihlman -05IFK Kristinehamn12,37

    P10 60 M  FINAL    
1Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF10,15
2Amadeus Frankert -05Säffle FIK10,41
3Samuel Gustafsson -05Säffle FIK10,53
4Linus Ryen Blåder -05Kroppa IF10,66
5Arvid Johansson -05Karlskoga FIF10,80
6Hugo Olsson -05IK Viking11,17

    P10 200 M  HEAT 1    
1Linus Ryen Blåder -05Kroppa IF38,41
2Hugo Olsson -05IK Viking40,41
3Adam Nilsson -05IFK Kristinehamn44,10
4Gabriel Kihlman -05IFK Kristinehamn45,80

    P10 200 M  HEAT 2    
1Amadeus Frankert -05Säffle FIK34,44
2Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF35,65
3Arvid Johansson -05Karlskoga FIF36,19
4Samuel Gustafsson -05Säffle FIK36,41

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Amadeus Frankert -05Säffle FIK34,44
2Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF35,65
3Arvid Johansson -05Karlskoga FIF36,19
4Samuel Gustafsson -05Säffle FIK36,41
5Linus Ryen Blåder -05Kroppa IF38,41
6Hugo Olsson -05IK Viking40,41
7Adam Nilsson -05IFK Kristinehamn44,10
8Gabriel Kihlman -05IFK Kristinehamn45,80

    P10 LÄNGD ZON      
1Amadeus Frankert -05Säffle FIK3,47
2Arvid Johansson -05Karlskoga FIF3,30
3Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF3,26
4Linus Ryen Blåder -05Kroppa IF3,253.22
5Hugo Olsson -05IK Viking3,252.96
6Samuel Gustafsson -05Säffle FIK3,01
7Adam Nilsson -05IFK Kristinehamn2,77
8Gabriel Kihlman -05IFK Kristinehamn2,47

    P10 BOLLKAST      
1Hugo Olsson -05IK Viking29,87
2Amadeus Frankert -05Säffle FIK29,85
3Adam Nilsson -05IFK Kristinehamn26,98
4Samuel Gustafsson -05Säffle FIK24,82
5Linus Ryen Blåder -05Kroppa IF23,87
6Arvid Johansson -05Karlskoga FIF22,75
7Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF22,73
8Gabriel Kihlman -05IFK Kristinehamn12,16

    P9 60 M  HEAT 1    
1Anton Kamperin -06Kils AIK9,81Final
2Luca Mallwitz Hasselroth -06IK Viking10,34Final
3Filip Eriksson -06IFK Kristinehamn10,65Final
4Linus Nyqvist -06Kils AIK10,95
5Edvin Henriksson Wessman -06IK Viking12,00
6Daniel Nilsson -06IFK Kristinehamn12,63

    P9 60 M  HEAT 2    
1Noah Johansson -06Kils AIK10,16Final
2Isac Danielsson -06Säffle FIK10,66Final
3Hampus Strand -06Filipstads IF10,74Final
4Johan Eliasson -06Ransäters AIS11,05
5Karl Westerlind -06Säffle FIK12,04

    P9 60 M  FINAL    
1Anton Kamperin -06Kils AIK9,86
2Noah Johansson -06Kils AIK9,94
3Luca Mallwitz Hasselroth -06IK Viking10,25
4Hampus Strand -06Filipstads IF10,56
5Isac Danielsson -06Säffle FIK10,58
6Filip Eriksson -06IFK Kristinehamn10,61

    P9 200 M  HEAT 1    
1Linus Nyqvist -06Kils AIK38,59
2Johan Eliasson -06Ransäters AIS39,51
3Karl Westerlind -06Säffle FIK42,72
4Edvin Henriksson Wessman -06IK Viking44,97
5Daniel Nilsson -06IFK Kristinehamn55,19

    P9 200 M  HEAT 2    
1Noah Johansson -06Kils AIK35,04
2Anton Kamperin -06Kils AIK36,02
3Filip Eriksson -06IFK Kristinehamn36,73
4Luca Mallwitz Hasselroth -06IK Viking37,45
5Hampus Strand -06Filipstads IF39,15
6Isac Danielsson -06Säffle FIK39,73

    P9 200 M  SAMLAD LISTA    
1Noah Johansson -06Kils AIK35,04
2Anton Kamperin -06Kils AIK36,02
3Filip Eriksson -06IFK Kristinehamn36,73
4Luca Mallwitz Hasselroth -06IK Viking37,45
5Linus Nyqvist -06Kils AIK38,59
6Hampus Strand -06Filipstads IF39,15
7Johan Eliasson -06Ransäters AIS39,51
8Isac Danielsson -06Säffle FIK39,73
9Karl Westerlind -06Säffle FIK42,72
10Edvin Henriksson Wessman -06IK Viking44,97
11Daniel Nilsson -06IFK Kristinehamn55,19

    P9 LÄNGD ZON      
1Noah Johansson -06Kils AIK3,38
2Hampus Strand -06Filipstads IF3,37
3Johan Eliasson -06Ransäters AIS3,17
4Linus Nyqvist -06Kils AIK3,12
5Isac Danielsson -06Säffle FIK3,00
6Luca Mallwitz Hasselroth -06IK Viking2,80
7Filip Eriksson -06IFK Kristinehamn2,64
8Karl Westerlind -06Säffle FIK2,52
9Edvin Henriksson Wessman -06IK Viking2,31
10Daniel Nilsson -06IFK Kristinehamn2,20

    P9 BOLLKAST      
1Noah Johansson -06Kils AIK34,86
2Hampus Strand -06Filipstads IF26,75
3Filip Eriksson -06IFK Kristinehamn23,27
4Johan Eliasson -06Ransäters AIS22,93
5Linus Nyqvist -06Kils AIK20,29
6Isac Danielsson -06Säffle FIK15,50
7Edvin Henriksson Wessman -06IK Viking15,07
8Luca Mallwitz Hasselroth -06IK Viking14,66
9Karl Westerlind -06Säffle FIK12,86
10Daniel Nilsson -06IFK Kristinehamn10,99

    P8 60 M  HEAT 1    
1Albin Westlund -07Kils AIK10,73Final
2Emil Höglund -07IK Viking11,16Final
3Vilmer Winqvist -07IFK Kristinehamn11,22Final
4Emil Strand -07Filipstads IF11,33Final
5Ludvig Walan -08Kils AIK13,77

    P8 60 M  HEAT 2    
1Elias Karlsson -07Karlskoga FIF11,42Final
2Oscar Thor -07Kils AIK12,08Final
3Tobias Nyqvist -07Kils AIK12,09
4David Dahlgren Wigh -08Filipstads IF12,67
5Thomas Ferletta -07Karlskoga FIF12,78

    P8 60 M  FINAL    
1Albin Westlund -07Kils AIK10,57
2Vilmer Winqvist -07IFK Kristinehamn11,05
3=Elias Karlsson -07Karlskoga FIF11,25
3=Emil Strand -07Filipstads IF11,25
5Emil Höglund -07IK Viking11,74
6Oscar Thor -07Kils AIK12,08

    P8 200 M  HEAT 1    
1Thomas Ferletta -07Karlskoga FIF43,84
2Oscar Thor -07Kils AIK43,93
3Tobias Nyqvist -07Kils AIK45,04
4David Dahlgren Wigh -08Filipstads IF45,70
5Ludvig Walan -08Kils AIK52,89

    P8 200 M  HEAT 2    
1Albin Westlund -07Kils AIK38,74
2Elias Karlsson -07Karlskoga FIF39,22
3Emil Höglund -07IK Viking40,61
4Emil Strand -07Filipstads IF42,08
5Vilmer Winqvist -07IFK Kristinehamn42,45

    P8 200 M  SAMLAD LISTA    
1Albin Westlund -07Kils AIK38,74
2Elias Karlsson -07Karlskoga FIF39,22
3Emil Höglund -07IK Viking40,61
4Emil Strand -07Filipstads IF42,08
5Vilmer Winqvist -07IFK Kristinehamn42,45
6Thomas Ferletta -07Karlskoga FIF43,84
7Oscar Thor -07Kils AIK43,93
8Tobias Nyqvist -07Kils AIK45,04
9David Dahlgren Wigh -08Filipstads IF45,70
10Ludvig Walan -08Kils AIK52,89

    P8 LÄNGD ZON      
1Emil Strand -07Filipstads IF2,90
2Albin Westlund -07Kils AIK2,87
3Vilmer Winqvist -07IFK Kristinehamn2,71
4David Dahlgren Wigh -08Filipstads IF2,66
5Oscar Thor -07Kils AIK2,60
6Emil Höglund -07IK Viking2,52
7Tobias Nyqvist -07Kils AIK2,41
8Thomas Ferletta -07Karlskoga FIF2,40
9Elias Karlsson -07Karlskoga FIF2,33
10Ludvig Walan -08Kils AIK2,00

    P8 BOLLKAST      
1Oscar Thor -07Kils AIK27,14
2Vilmer Winqvist -07IFK Kristinehamn23,38
3David Dahlgren Wigh -08Filipstads IF21,35
4Elias Karlsson -07Karlskoga FIF18,08
5Emil Strand -07Filipstads IF17,40
6Tobias Nyqvist -07Kils AIK16,56
7Albin Westlund -07Kils AIK15,92
8Ludvig Walan -08Kils AIK12,88
9Thomas Ferletta -07Karlskoga FIF10,69

    F14 100 M      
1Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad13,92
2Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad15,14

    F14 800 M      
1Alma Skoog -01Karlskoga FIF2.40,21

    F14 LÄNGD      
1Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad3,92
2Josefine Andersson -01IFK Kristinehamn2,70

    F14 SPJUT 400      
1Moa Laurila -01KFUM Arvika27,49
2Alma Skoog -01Karlskoga FIF20,40
3Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad18,65
4Josefine Andersson -01IFK Kristinehamn16,25
5Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad12,47

    F13 80 M  HEAT 1    
1Minna Qvarnström -02Kils AIK11,27Final
2Petra Bäckström -02Säffle FIK11,46Final
3Elin Thoresson -02IFK Kristinehamn11,68Final
4Matilda Strand -02Filipstads IF11,72Final
5Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn11,77Final

    F13 80 M  HEAT 2    
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn11,39Final
2Moa Karlsson-Wallin -02IFK Kristinehamn13,09
3Matilda Kyrk -02Säffle FIK13,33

    F13 80 M  FINAL    
1Minna Qvarnström -02Kils AIK11,24
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn11,40
3Petra Bäckström -02Säffle FIK11,60
4Matilda Strand -02Filipstads IF11,79
5Elin Thoresson -02IFK Kristinehamn11,97
6Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn12,12

    F13 600 M      
1Matilda Strand -02Filipstads IF1.59,69
2Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn2.00,01
3Petra Bäckström -02Säffle FIK2.07,81
4Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn2.09,77
5Elin Thoresson -02IFK Kristinehamn2.11,68
6Matilda Kyrk -02Säffle FIK2.19,89

    F13 LÄNGD ZON      
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn4,96
2Matilda Strand -02Filipstads IF4,76
3Elin Thoresson -02IFK Kristinehamn4,42
4Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn4,38
5Minna Qvarnström -02Kils AIK4,15
6Petra Bäckström -02Säffle FIK4,09
7Moa Karlsson-Wallin -02IFK Kristinehamn3,83
8Matilda Kyrk -02Säffle FIK3,12

    F13 SPJUT 400      
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn23,34
2Matilda Strand -02Filipstads IF21,78
3Petra Bäckström -02Säffle FIK20,86
4Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn18,90
5Minna Qvarnström -02Kils AIK18,66
6Matilda Kyrk -02Säffle FIK12,31
7Elin Thoresson -02IFK Kristinehamn10,94

    F12 80 M  HEAT 1    
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad12,26Final
2Emma Lantz -03Kils AIK12,48Final
3Amanda Olsson -03Säffle FIK12,78Final
4Cornelia Kennerstad -03Kils AIK13,36

    F12 80 M  HEAT 2    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK11,39Final
2Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn12,69Final
3Tova Skarped -03IFK Kristinehamn13,02Final
4Ella Andersson Jäger -03IK Viking13,37
5Ingrid von Elern -03IFK Kristinehamn13,94
6Sandra Larsson -03Kils AIK15,02

    F12 80 M  FINAL    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK11,24
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad12,19
3Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn12,37
4Emma Lantz -03Kils AIK12,39
5Amanda Olsson -03Säffle FIK12,61
6Tova Skarped -03IFK Kristinehamn12,89

    F12 600 M      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK1.52,24h2
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad1.58,65h2
3Wilma Karlsson -03Säffle FIK1.58,76h1
4Ebba Wulcan -03Säffle FIK2.00,75h1
5Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn2.01,61h1
6Emma Lantz -03Kils AIK2.06,43h2
7Ella Andersson Jäger -03IK Viking2.22,50h1
8Ingrid von Elern -03IFK Kristinehamn2.38,45h1
9Cornelia Kennerstad -03Kils AIK2.40,06h2
10Sandra Larsson -03Kils AIK2.45,37h2

    F12 LÄNGD ZON      
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK4,41
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad4,30
3Cornelia Kennerstad -03Kils AIK3,92
4Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn3,90
5Amanda Olsson -03Säffle FIK3,80
6Emma Lantz -03Kils AIK3,72
7Tova Skarped -03IFK Kristinehamn3,34
8Ingrid von Elern -03IFK Kristinehamn3,28
9Ella Andersson Jäger -03IK Viking3,20
10Sandra Larsson -03Kils AIK2,64

    F12 SPJUT 400      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK27,15
2Wilma Karlsson -03Säffle FIK20,68
3Ebba Wulcan -03Säffle FIK20,40
4Cornelia Kennerstad -03Kils AIK19,03
5Sandra Larsson -03Kils AIK17,86
6Emma Lantz -03Kils AIK15.74
7Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn12,09
8Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad10,94
9Ella Andersson Jäger -03IK Viking10,54
10Ingrid von Elern -03IFK Kristinehamn9,96

    F11 60 M  HEAT 1    
1Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad9,38Final
2Filippa Melén -04IK Viking9,88Final
3Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK10,21
4Emma Stålhandske -04IK Viking10,23
5Emma Wall -04Säffle FIK10,95

    F11 60 M  HEAT 2    
1Bea Johannesson -04IFK Sunne9,47Final
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,75Final
3Lovisa Ehne -04IK Viking10,20Final
4Siri Johansson -04IFK Kristinehamn11,02

    F11 60 M  HEAT 3    
1Tilde Olsson -04IFK Sunne10,20Final
2Sophie Säwe -04Kils AIK10,38
3Freja Brobäck -04IK Viking10,53

    F11 60 M  FINAL    
1Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad9,47
2Bea Johannesson -04IFK Sunne9,58
3Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,65
4Filippa Melén -04IK Viking10,07
5Lovisa Ehne -04IK Viking10,37
6Tilde Olsson -04IFK Sunne10,57

    F11 600 M      
1Tilde Olsson -04IFK Sunne2.05,84h1
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK2.13,35h2
3Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK2.19,45h2
4Emma Stålhandske -04IK Viking2.19,51h1
5Filippa Melén -04IK Viking2.19,73h2
6Lovisa Ehne -04IK Viking2.20,64h2
7Sophie Säwe -04Kils AIK2.31,94h1
8Emma Wall -04Säffle FIK2.51,11h1
9Siri Johansson -04IFK Kristinehamn2.54,18h1

    F11 LÄNGD ZON      
1Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK4,00
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK3,85
3Bea Johannesson -04IFK Sunne3,81
4Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad3,63
5Lovisa Ehne -04IK Viking3,61
6Tilde Olsson -04IFK Sunne3,42
7Sophie Säwe -04Kils AIK3,40
8Filippa Melén -04IK Viking3,30
9Emma Stålhandske -04IK Viking3,27
10Freja Brobäck -04IK Viking3,15
11Siri Johansson -04IFK Kristinehamn2,99
12Emma Wall -04Säffle FIK2,89

    F11 SPJUT 400      
1Sophie Säwe -04Kils AIK16,26
2Freja Brobäck -04IK Viking14,76
3Tilde Olsson -04IFK Sunne13,76
4Filippa Melén -04IK Viking12,94
5Bea Johannesson -04IFK Sunne12,14
6=Lovisa Ehne -04IK Viking11,65
6=Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK11,65
8Emma Wall -04Säffle FIK11,38
9Linnéa Carlsson -04Kils AIK10,56
10Emma Stålhandske -04IK Viking10,18
11Siri Johansson -04IFK Kristinehamn9,28

    F10 60 M  HEAT 1    
1Vendela Stridsberg -05IFK Kristinehamn9,61Final
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,62Final
3Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn10,41
4Josefin Sjöholm -05Karlskoga FIF10,42
5Ängla Herold -05IFK Kristinehamn10,60

    F10 60 M  HEAT 2    
1Julia Axelsson -05Kils AIK10,42
2Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn10,48
3Emma Larsson -05Kils AIK10,51
4Felicia Thorell -05Säffle FIK10,92
5Signe Westerlind -05Säffle FIK11,37
6Hilda Andersson -05IFK Kristinehamn12,12

    F10 60 M  HEAT 3    
1Sara Larsson -05Kils AIK10,27Final
2Emelie Olsson -05Säffle FIK10,45
3Anna Ferletta -05Karlskoga FIF10,98
4Malin Johansson -05IFK Kristinehamn11,29
5Emmie Almstedt -05IFK Kristinehamn11,72
6Edit Laurila -05KFUM Arvika12,65

    F10 60 M  HEAT 4    
1Saga Mallwitz Hasselroth -05IK Viking9,69Final
2Irma Andersson Jäger -05IK Viking9,79Final
3Aiden Sprenger -05IFK Kristinehamn10,60
4Maja Kyrk -05Säffle FIK12,74

    F10 60 M  HEAT 5    
1Wynja Magnusdotter -05IK Viking10,12Final
2Ida Johansson -05IK Viking10,36
3Alva Bohlin -05IFK Kristinehamn10,63
4Linnea Karlsson -05Ransäters AIS11,20
5Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn11,45

    F10 60 M  FINAL    
1Saga Mallwitz Hasselroth -05IK Viking9,57
2Vendela Stridsberg -05IFK Kristinehamn9,68
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,69
4Irma Andersson Jäger -05IK Viking9,89
5Wynja Magnusdotter -05IK Viking10,31
6Sara Larsson -05Kils AIK10,54

    F10 200 M  HEAT 1    
1Hilda Andersson -05IFK Kristinehamn44,20
2Maja Kyrk -05Säffle FIK45,28
3Edit Laurila -05KFUM Arvika45,99

    F10 200 M  HEAT 2    
1Malin Johansson -05IFK Kristinehamn40,35
2Emmie Almstedt -05IFK Kristinehamn40,99
3Signe Westerlind -05Säffle FIK42,22
4Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn42,95

    F10 200 M  HEAT 3    
1Alva Bohlin -05IFK Kristinehamn36,10
2Ängla Herold -05IFK Kristinehamn37,06
3Aiden Sprenger -05IFK Kristinehamn37,35
4Emma Larsson -05Kils AIK37,62
5Felicia Thorell -05Säffle FIK37,85
6Anna Ferletta -05Karlskoga FIF39,09

    F10 200 M  HEAT 4    
1Emelie Olsson -05Säffle FIK35,25
2Josefin Sjöholm -05Karlskoga FIF36,17
3Julia Axelsson -05Kils AIK36,84
4Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn36,89
5Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn37,85
6Ida Johansson -05IK Viking38,34

    F10 200 M  HEAT 5    
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS32,81
2Saga Mallwitz Hasselroth -05IK Viking33,26
3Irma Andersson Jäger -05IK Viking33,81
4Vendela Stridsberg -05IFK Kristinehamn35,17
5Wynja Magnusdotter -05IK Viking36,88
6Sara Larsson -05Kils AIK37,24

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS32,81
2Saga Mallwitz Hasselroth -05IK Viking33,26
3Irma Andersson Jäger -05IK Viking33,81
4Vendela Stridsberg -05IFK Kristinehamn35,17
5Emelie Olsson -05Säffle FIK35,25
6Alva Bohlin -05IFK Kristinehamn36,10
7Josefin Sjöholm -05Karlskoga FIF36,17
8Julia Axelsson -05Kils AIK36,84
9Wynja Magnusdotter -05IK Viking36,88
10Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn36,89
11Ängla Herold -05IFK Kristinehamn37,06
12Sara Larsson -05Kils AIK37,24
13Aiden Sprenger -05IFK Kristinehamn37,35
14Emma Larsson -05Kils AIK37,62
15Felicia Thorell -05Säffle FIK37,85
15Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn37,85
17Ida Johansson -05IK Viking38,34
18Anna Ferletta -05Karlskoga FIF39,09
19Malin Johansson -05IFK Kristinehamn40,35
20Emmie Almstedt -05IFK Kristinehamn40,99
21Signe Westerlind -05Säffle FIK42,22
22Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn42,95
23Hilda Andersson -05IFK Kristinehamn44,20
24Maja Kyrk -05Säffle FIK45,28
25Edit Laurila -05KFUM Arvika45,99

    F10 LÄNGD ZON      
1Julia Axelsson -05Kils AIK3,63
2Saga Mallwitz Hasselroth -05IK Viking3,50
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS3,42
4Ida Johansson -05IK Viking3,30
5Sara Larsson -05Kils AIK3,27
6Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn3,22
7Emelie Olsson -05Säffle FIK3,20
8Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn3,19
9Vendela Stridsberg -05IFK Kristinehamn3,173.04
10Wynja Magnusdotter -05IK Viking3,173.00
11Alva Bohlin -05IFK Kristinehamn3,10
12Emma Larsson -05Kils AIK3,092.83
13Irma Andersson Jäger -05IK Viking3,092.77
14Josefin Sjöholm -05Karlskoga FIF3,00
15Ängla Herold -05IFK Kristinehamn2,96
16Anna Ferletta -05Karlskoga FIF2,82
17Felicia Thorell -05Säffle FIK2,80
18Aiden Sprenger -05IFK Kristinehamn2,762.64
19Malin Johansson -05IFK Kristinehamn2,762.00
20Signe Westerlind -05Säffle FIK2,61
21Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn2,60
22Emmie Almstedt -05IFK Kristinehamn2,55
23Edit Laurila -05KFUM Arvika2,49
24Hilda Andersson -05IFK Kristinehamn2,39
25Maja Kyrk -05Säffle FIK1,90

    F10 BOLLKAST      
1Emelie Olsson -05Säffle FIK27,71
2Julia Axelsson -05Kils AIK25,78
3Aiden Sprenger -05IFK Kristinehamn25,67
4Edvina Norberg -05Ransäters AIS24,79
5Ida Johansson -05IK Viking24,13
6Josefin Sjöholm -05Karlskoga FIF22,85
7Emma Larsson -05Kils AIK22,47
8Irma Andersson Jäger -05IK Viking22,04
9Sara Larsson -05Kils AIK21,24
10Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn20,74
11Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn20,51
12Edit Laurila -05KFUM Arvika18,24
13Malin Johansson -05IFK Kristinehamn17,79
14Linnea Karlsson -05Ransäters AIS17,37
15Vendela Stridsberg -05IFK Kristinehamn17,34
16Wynja Magnusdotter -05IK Viking17,03
17Saga Mallwitz Hasselroth -05IK Viking16,92
18Felicia Thorell -05Säffle FIK14,49
18Emmie Almstedt -05IFK Kristinehamn14,49
20Anna Ferletta -05Karlskoga FIF12,68
21Hilda Andersson -05IFK Kristinehamn12,19
22Maja Kyrk -05Säffle FIK10,69
23Signe Westerlind -05Säffle FIK9,28

    F9 60 M  HEAT 1    
1Clara Andersson -06IFK Sunne10,21Final
2Astrid Jonsson -06Karlskoga FIF10,26Final
3Tea Anderberg -06Säffle FIK10,33
4Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn11,74
5Tindra Höglund -06IFK Kristinehamn11,94
6Viktoria Johansson -06IFK Kristinehamn12,59

    F9 60 M  HEAT 2    
1Maja Johansson -06Kils AIK10,12Final
2Signe Ellström -06Kils AIK10,48
3Elin Persson -06Ransäters AIS10,74
4Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn11,11
5Agnes Amneteg -06Säffle FIK11,18
6Tuva Winqvist -06IFK Kristinehamn11,88

    F9 60 M  HEAT 3    
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne9,88Final
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,31Final
3Engla Guttman -06Säffle FIK10,50
4Moa Karlsson -06Säffle FIK10,51
5Lisa Brännbacka -06IFK Kristinehamn11,71
6Alva Krona -06Karlskoga FIF12,39

    F9 60 M  HEAT 4    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn10,01Final
2Tyra Lundström -06Kils AIK10,38
3Naemi Noleryd -06Kils AIK11,01
4Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn11,80
5Tilda Karlsson -06IFK Kristinehamn12,51

    F9 60 M  FINAL    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,59
2Astrid Jonsson -06Karlskoga FIF10,11
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,19
4Maja Johansson -06Kils AIK10,20
5Clara Andersson -06IFK Sunne10,27
6Ebba Johannesson -06IFK Sunne12,93

    F9 200 M  HEAT 1    
1Naemi Noleryd -06Kils AIK41,61
2Tindra Höglund -06IFK Kristinehamn44,25
3Tuva Winqvist -06IFK Kristinehamn44,95
4Tilda Karlsson -06IFK Kristinehamn45,35
5Viktoria Johansson -06IFK Kristinehamn46,87

    F9 200 M  HEAT 2    
1Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn38,81
2Agnes Amneteg -06Säffle FIK39,62
3Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn41,79
4Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn44,88
5Lisa Brännbacka -06IFK Kristinehamn47,36

    F9 200 M  HEAT 3    
1Tyra Lundström -06Kils AIK35,94
2Tea Anderberg -06Säffle FIK36,91
3Moa Karlsson -06Säffle FIK37,35
4Elin Persson -06Ransäters AIS38,17
5Signe Ellström -06Kils AIK38,40
6Engla Guttman -06Säffle FIK38,61

    F9 200 M  HEAT 4    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn34,73
2Ebba Johannesson -06IFK Sunne35,20
3Astrid Jonsson -06Karlskoga FIF35,24
4Maja Johansson -06Kils AIK36,53
5Clara Andersson -06IFK Sunne37,58
6Tilda Eriksson -06Filipstads IF37,83

    F9 200 M  SAMLAD LISTA    
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn34,73
2Ebba Johannesson -06IFK Sunne35,20
3Astrid Jonsson -06Karlskoga FIF35,24
4Tyra Lundström -06Kils AIK35,94
5Maja Johansson -06Kils AIK36,53
6Tea Anderberg -06Säffle FIK36,91
7Moa Karlsson -06Säffle FIK37,35
8Clara Andersson -06IFK Sunne37,58
9Tilda Eriksson -06Filipstads IF37,83
10Elin Persson -06Ransäters AIS38,17
11Signe Ellström -06Kils AIK38,40
12Engla Guttman -06Säffle FIK38,61
13Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn38,81
14Agnes Amneteg -06Säffle FIK39,62
15Naemi Noleryd -06Kils AIK41,61
16Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn41,79
17Tindra Höglund -06IFK Kristinehamn44,25
18Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn44,88
19Tuva Winqvist -06IFK Kristinehamn44,95
20Tilda Karlsson -06IFK Kristinehamn45,35
21Viktoria Johansson -06IFK Kristinehamn46,87
22Lisa Brännbacka -06IFK Kristinehamn47,36

    F9 LÄNGD ZON      
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne3,97
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn3,53
3Maja Johansson -06Kils AIK3,45
4Tyra Lundström -06Kils AIK3,42
5Clara Andersson -06IFK Sunne3,36
6Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,26
7Astrid Jonsson -06Karlskoga FIF3,253.16
8Moa Karlsson -06Säffle FIK3,253.15
9Naemi Noleryd -06Kils AIK3,20
10Agnes Amneteg -06Säffle FIK3,10
11Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn3,023.00
12Signe Ellström -06Kils AIK3,022.90
13Tea Anderberg -06Säffle FIK3,01
14Engla Guttman -06Säffle FIK2,75
15Elin Persson -06Ransäters AIS2,68
16Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn2,55
17Tindra Höglund -06IFK Kristinehamn2,54
18Tilda Karlsson -06IFK Kristinehamn2,50
19Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn2,47
20Lisa Brännbacka -06IFK Kristinehamn2,332.28
21Tuva Winqvist -06IFK Kristinehamn2,332.21
22Alva Krona -06Karlskoga FIF2,26
23Viktoria Johansson -06IFK Kristinehamn2,16

    F9 BOLLKAST      
1Naemi Noleryd -06Kils AIK26,78
2Astrid Jonsson -06Karlskoga FIF21,75
3Tyra Lundström -06Kils AIK20,76
4Ebba Johannesson -06IFK Sunne19,87
5Tilda Eriksson -06Filipstads IF19,48
6Tuva Winqvist -06IFK Kristinehamn16,99
7Agnes Amneteg -06Säffle FIK16,91
8Tilda Karlsson -06IFK Kristinehamn16,62
9Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn16,16
10Maja Johansson -06Kils AIK15,96
11Moa Karlsson -06Säffle FIK15,78
12Clara Andersson -06IFK Sunne14,87
13Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn14,75
14Tea Anderberg -06Säffle FIK14,52
15Engla Guttman -06Säffle FIK14,09
16Signe Ellström -06Kils AIK13,94
17Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn13,59
18Alva Krona -06Karlskoga FIF12,95
19Viktoria Johansson -06IFK Kristinehamn12,39
20Tindra Höglund -06IFK Kristinehamn10,37
21Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn9,95
22Lisa Brännbacka -06IFK Kristinehamn8,97

    F8 60 M  HEAT 1    
1Agnes Gustafsson -08Säffle FIK11,71
2Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn11,72
3Hanna Ryen Jern -07Karlskoga FIF11,97
4Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn12,19
5Astrid Wall -07Säffle FIK12,57

    F8 60 M  HEAT 2    
1Alva Olsson -07Säffle FIK11,02Final
2Ebba Ryen Blåder -07Kroppa IF11,04Final
3Alivia Engström -08IFK Kristinehamn12,39
4Moa Cassersten -07Karlskoga FIF12,66

    F8 60 M  HEAT 3    
1Molly Fredriksson -07Säffle FIK10,90Final
2Klara Thelin -07IFK Kristinehamn11,01Final
3Filippa Axelsson -07Säffle FIK11,25Final
4Siri Anderberg -08Säffle FIK11,81
5Hedvig Andersson -07IFK Kristinehamn12,52

    F8 60 M  HEAT 4    
1Evelina Olsson -08IFK Sunne11,28Final
2Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad11,29
3Elsa Sjögren -08Säffle FIK11,36
4Juni Rudström -07Kils AIK11,44
5Mi Westlund -08Kils AIK12,07

    F8 60 M  FINAL    
1Molly Fredriksson -07Säffle FIK10,69
2Klara Thelin -07IFK Kristinehamn10,70
3Alva Olsson -07Säffle FIK10,83
4Filippa Axelsson -07Säffle FIK11,04
5Ebba Ryen Blåder -07Kroppa IF11,08
6Evelina Olsson -08IFK Sunne11,18

    F8 200 M  HEAT 1    
1Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn42,28
2Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn44,60
3Astrid Wall -07Säffle FIK46,86
4Alivia Engström -08IFK Kristinehamn48,55
5Moa Cassersten -07Karlskoga FIF49,11
6Hedvig Andersson -07IFK Kristinehamn49,24

    F8 200 M  HEAT 2    
1Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn40,71
2Juni Rudström -07Kils AIK40,79
3Agnes Gustafsson -08Säffle FIK41,79
4Siri Anderberg -08Säffle FIK41,86
5Elsa Sjögren -08Säffle FIK43,93
6Hanna Ryen Jern -07Karlskoga FIF45,22

    F8 200 M  HEAT 3    
1Filippa Axelsson -07Säffle FIK39,85
2Molly Fredriksson -07Säffle FIK41,08
3Evelina Olsson -08IFK Sunne41,09
4Alva Olsson -07Säffle FIK41,30
5Klara Thelin -07IFK Kristinehamn41,79
6Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad42,30

    F8 200 M  SAMLAD LISTA    
1Filippa Axelsson -07Säffle FIK39,85
2Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn40,71
3Juni Rudström -07Kils AIK40,79
4Molly Fredriksson -07Säffle FIK41,08
5Evelina Olsson -08IFK Sunne41,09
6Alva Olsson -07Säffle FIK41,30
7Agnes Gustafsson -08Säffle FIK41,79
8Klara Thelin -07IFK Kristinehamn41,79
9Siri Anderberg -08Säffle FIK41,86
10Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn42,28
11Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad42,30
12Elsa Sjögren -08Säffle FIK43,93
13Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn44,60
14Hanna Ryen Jern -07Karlskoga FIF45,22
15Astrid Wall -07Säffle FIK46,86
16Alivia Engström -08IFK Kristinehamn48,55
17Moa Cassersten -07Karlskoga FIF49,11
18Hedvig Andersson -07IFK Kristinehamn49,24

    F8 LÄNGD ZON      
1Juni Rudström -07Kils AIK3,09
2Alva Olsson -07Säffle FIK3,08
3Molly Fredriksson -07Säffle FIK3,03
4Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad2,91
5Klara Thelin -07IFK Kristinehamn2,89
6Filippa Axelsson -07Säffle FIK2,85
7Ebba Ryen Blåder -07Kroppa IF2,70
8Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn2,662.62
9Evelina Olsson -08IFK Sunne2,662.37
10Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn2,63
11Elsa Sjögren -08Säffle FIK2,62
12Agnes Gustafsson -08Säffle FIK2,602.57
13Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn2,602.54
14Hanna Ryen Jern -07Karlskoga FIF2,58
15Siri Anderberg -08Säffle FIK2,542.41
16Astrid Wall -07Säffle FIK2,542.27
17Hedvig Andersson -07IFK Kristinehamn2,38
18Alivia Engström -08IFK Kristinehamn2,372.35
19Mi Westlund -08Kils AIK2,372.34
20Moa Cassersten -07Karlskoga FIF2,34

    F8 BOLLKAST      
1Molly Fredriksson -07Säffle FIK16,07
2Filippa Thelin -07IFK Kristinehamn15,48
3Filippa Axelsson -07Säffle FIK15,37
4Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad14,67
5Alivia Engström -08IFK Kristinehamn14,35
6Evelina Olsson -08IFK Sunne13,72
7Astrid Wall -07Säffle FIK13,41
8Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn12,35
9Agnes Gustafsson -08Säffle FIK12,13
10Mi Westlund -08Kils AIK11,69
11Siri Anderberg -08Säffle FIK11,31
12Hedvig Andersson -07IFK Kristinehamn10,89
13Moa Cassersten -07Karlskoga FIF10,82
14Elsa Sjögren -08Säffle FIK10,69
15Alva Olsson -07Säffle FIK10,58
16Klara Thelin -07IFK Kristinehamn9,49

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram